Wielki mecz nowej gwiazdy brazylijskiego futbolu

Neymar, okrzyknięty wschodzącą gwiazdą brazylijskiego futbolu, zdobył cztery gole w meczu z Paragwajem w turnieju eliminacji mistrzostw świata do lat 20, który odbywa się w Peru. Canarinhos wygrali 4:2.
Piłkarz, który 5 lutego skończy dopiero 19 lat, zaliczył dwa trafienia przed przerwą i dwa kolejne w drugiej połowie.

Neymar - napastnik Santosu - jesienią ubiegłego roku rozegrał już dwa mecze w pierwszej reprezentacji Brazylii (zdobył gola w spotkaniu z USA). Niewiele brakowało, żeby mimo młodego wieku pojechał na mistrzostwa świata do RPA, ale ostatecznie ówczesny selekcjoner Canarinhos Carlos Dunga umieścił go na liście rezerwowych (za co był bardzo krytykowany w swoim kraju).

W ostatnich miesiącach pozyskaniem Neymara były zainteresowane czołowe kluby świata, m.in. Chelsea, Barcelona, Real i Manchester United.

Brazylia i Paragwaj rywalizują w grupie B turnieju eliminacji MŚ U-20. W innym spotkaniu tej grupy Kolumbia zremisowała z Ekwadorem 1:1.