Japonia w półfinale Pucharu Azji

Japonia w półfinale Pucharu Azji

Piłkarze Japonii jako pierwsi awansowali do półfinału Pucharu Azji, który odbywa się w Katarze. W piątkowym ćwierćfinale pokonali gospodarza turnieju 3:2. Dwie bramki dla zwycięzców zdobył gwiazdor Borussii Dortmund - Shinji Kagawa.
Klubowy kolega Jakuba Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka trafił do bramki rywali w 28. i 70. minucie. Miał również udział przy decydującym golu, zdobytym w 89. minucie przez Masahiko Inohę.

Ostatnie pół godziny Japończycy grali w dziesiątkę. Czerwoną kartkę zobaczył Maya Yoshida. W piątek odbędzie się jeszcze jeden ćwierćfinał, w którym Uzbekistan zagra z Jordanią.

Wynik meczu 1/4 finału:

Katar - Japonia 2:3 (1:1)

Bramki: dla Kataru - Sebastian Suria (12), Fabio Cesar (63); dla Japonii - Shinji Kagawa (28, 70), Masahiko Inoha (89).

Czerwona kartka: Maya Yoshida (Japonia, 62). Sędzia: Subkdiddin Salleh (Malezja)