Wyścigi motocyklowe na lodzie: Krasnikow wygrał w Sanoku

Wyścigi motocyklowe na lodzie: Krasnikow wygrał w Sanoku

Sześciokrotny mistrz świata wyścigach motocyklowych na lodzie (ice racing) Rosjanin Nikołaj Krasnikow z kompletem punktów wygrał w piątek w Sanoku rundę kwalifikacyjną do mistrzostw świata. Piąte miejsce zajął Grzegorz Knapp.
Na sanockim torze Błonie o pięć przepustek do elitarnego cyklu Grand Prix, w którym walczy się o mistrzostwo świata, rywalizowało 16 zawodników z 10 państw. Ton walce nadawali Rosjanie. W czołowej piątce znaleźli się wszyscy trzej. Premiowane awansem lokaty zajęli jeszcze Knapp, który po raz drugi z rzędu będzie ścigał się ze światową elitą w  lodowym żużlu, oraz Szwed Stefan Svensson.

O szóste miejsce i status zawodnika rezerwowego walczyli w dodatkowym wyścigu Czech Antonin Klatovski i Niemiec Florian Furst. Wygrał Czech. Mirosław Daniszewski, drugi z reprezentantów Polski, zdobył 5 punktów i został sklasyfikowany na 11. pozycji.