Arsenal ze Szczęsnym w finale Pucharu Ligi

Arsenal ze Szczęsnym w finale Pucharu Ligi

Piłkarze Arsenalu Londyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce pokonali w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Ligi Angielskiej Ipswich Town 3:0 (0:0) i awansowali do finału. W pierwszym spotkaniu "Kanonierzy" przegrali na wyjeździe 0:1.

Zawodnicy z Ipswich występują na zapleczu angielskiej ekstraklasy (w Championship), dlatego ich zwycięstwo w pierwszym spotkaniu nad słynnym rywalem uznano za sensację.

W rewanżu nie mieli jednak nic do powiedzenia. Bramki dla  "Kanonierów" zdobyli Nicklas Bendtner (w 61. minucie), Laurent Koscielny (64) i Cesc Fabregas (77).

Szczęsny miał niewiele pracy, ale w 14. minucie - w wyniku nieporozumienia przy dośrodkowaniu - zderzył się z obrońcą swojego zespołu Bacary Sagną. Kontuzjowany Francuz już nie wrócił na boisko.

Arsenal, który nie zdobył żadnego trofeum w Anglii i Europie od 2005 roku, w decydującym spotkaniu Pucharu Ligi zagra na Wembley z West Ham United lub Birmingham City. Spotkanie tych drużyn odbędzie się w środę.