Asysta Obraniaka, Lille wciąż na czele

Asysta Obraniaka, Lille wciąż na czele

Ludovic Obraniak zanotował asystę przy jedynym golu dla OSC Lille w wygranym 1:0 spotkaniu 21. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Francji z Racingiem Lens. Zespół reprezentanta Polski prowadzi w tabeli, z przewagą czterech punktów nad Paris Saint Germain.
Powołany przez selekcjonera Franciszka Smudę do kadry na  towarzyski mecz z Norwegią w Portugalii (9 lutego) Obraniak w sobotę pojawił się na boisku w 58. minucie gry. Dziesięć minut później otworzył drogę do bramki innemu rezerwowemu - Brazylijczykowi Tulio De Melo.

Lille ma obecnie 41 punktów i o cztery wyprzedza PSG, które po  dwóch trafieniach Turka Mevluta Erdinga pokonało na wyjeździe zamykający tabelę AC Arles-Avignon 2:1.

Przez 90 minut przebywali na boisku Ireneusz Jeleń i Dariusz Dudka z AJ Auxerre. Polacy nie zapobiegli jednak piątej w sezonie porażce drużyny z Burgundii, która uległa Cean 0:2 i zajmuje 15. miejsce w tabeli.