Wiślaczki wygrały z Nadieżdą

Wiślaczki wygrały z Nadieżdą

Koszykarki Wisły Can-Pack pokonały w Krakowie po dogrywce Nadieżdę Orenburg 75:70 (27:13, 14:20, 16:17, 9:16; 9:4) w pierwszym meczu 1/8 finału Euroligi. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, a następne spotkanie odbędzie się 4 lutego w Rosji.
Krakowianki bardzo dobrze w defensywie zaczęły ten mecz. Pozwoliły zdobyć rywalkom w pierwszej kwarcie tylko 13 punktów, zaś same zdobyły ich 27. Po wznowieniu gry Nicolle Powell trafiła za trzy i Wisła prowadziła 30:13. Jednak po chwili zaczęły się mnożyć straty w ataku wiślaczek, niedokładności przy rzutach. Poza tym skuteczna okazała się obrona strefowa Nadieżdy. W efekcie na niecałą minutę przed końcem pierwszej połowy przewaga "Białej Gwiazdy" stopniała do siedmiu punktów (38:31).

Także z taką przewagą wychodziła na ostatnią kwartę krakowska drużyna (57:50), ale Rosjanki potrafiły doprowadzić do dogrywki. W niej dzięki dwóm rzutom z osobistych Wisła objęła prowadzenie (68:66). Jednak dzięki Tinie Charles Nadieżda po raz ostatni zdołała wyrównać stan rywalizacji. Potem krakowianki zdobyły sześć punktów pod rząd i przesądziły losy meczu.

Rewanż - 4 lutego w Rosji. Jeśli będzie konieczny trzeci mecz (rywalizacja trwa do dwóch zwycięstw), odbędzie się on 9 lutego w Krakowie. Koszykarki "Białej Gwiazdy" jeśli pokonają Nadieżdę, w ćwierćfinale spotkają się ze zwycięzcą pary Halcon Avenida Salamanka - Pecs 2010.

Wisła - Nadieżda 75:70 po dogrywce:

Wisła Can Pack: Erin Phillips 18, Ewelina Kobryn 16, Nicole Powell 16, Jelena Leuczanka 10, Gunta Basko 7, Andja Jelevic 4, Magdalena Leciejewska 4, Paulina Pawlak 0.

Nadieżda: Tina Charles 24, Ludmiła Sapowa 16, Shameka Christon 10, Anastazja Wieramiejenka 10, Olga Owczarenko 6, Jelena Biersieniewa 4, Jelena Baranowa 0, Tatiana Burik 0, Oskana Zakałużna 0, Rebeka Hammon 0.