Gwiazdę męskiego tenisa czeka przerwa w treningach

Gwiazdę męskiego tenisa czeka przerwa w treningach

Lidera rankingu ATP World Tour - Hiszpana Rafaela Nadala czeka co najmniej dziesięciodniowa przerwa w treningach. Tenisista z Majorki naderwał mięsień lewego uda podczas meczu 1/4 finału wielkoszlemowego Australian Open (z pulą nagród 24 mln dol. austral.).

W poprzednią środę Nadal doznał tego urazu już w pierwszym secie pojedynku z innym Hiszpanem Davdem Ferrerem, ale mimo problemów zdrowotnych nie zszedł z kortu. Przegrał ostatecznie w trzech setach. Po  powrocie do kraju przeszedł szczegółowe badania w klinice doktora Angela Ruiza-Cotorro.

Po nich na swojej oficjalnej stronie internetowej zamieścił wpis o  czekającej go intensywnej rehabilitacji, która potrwa co najmniej dziesięć dni. Jednocześnie poinformował, że nie wystąpi w reprezentacji Hiszpanii, która w dniach 4-6 marca będzie walczyć na wyjeździe z Belgią w pierwszej rundzie rozgrywek o Puchar Davisa w Grupie Światowej.