Remis Boruca, porażka Glika

Fiorentina z Arturem Borucem w bramce zremisowała na wyjeździe z Parmą 1:1 w meczu 24. kolejki włoskiej ekstraklasy. Całe spotkanie rozegrał również Kamil Glik z Bari, ale jego drużyna uległa Brescii 0:2.
Bramkę dla Fiorentiny w meczu w Parmie zdobył Gaetano D'Agostino w 49. minucie z rzutu karnego. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po trafieniu Amauriego. 30-letni Amauri, Włoch brazylijskiego pochodzenia, trafił do Parmy z Juventusu 31 stycznia, czyli w ostatnim dniu tzw. okienka transferowego. Działacze "Starej Damy" wypożyczyli go bez żalu, ponieważ w Juventusie spisywał się w tym sezonie bardzo słabo. W niedzielnym meczu Amauri jeszcze kilkakrotnie miał szansę zdobycia bramki, ale Boruc spisywał się bez zarzutu.

Mniej powodów do satysfakcji ma Kamil Glik. Polski obrońca Bari wprawdzie rozegrał cały mecz na wyjeździe przeciwko Brescii, ale zobaczył żółtą kartkę, a jego zespół przegrał 0:2. To siódma z rzędu porażka Bari, licząc sześć meczów Serie A i jeden Pucharu Włoch. Drużyna Glika zajmuje ostatnią, 20. pozycję w tabeli, tracąc do "bezpiecznego" miejsca aż dziewięć punktów.