Uniwersjada: dziewięć medali studentów z Polski

Uniwersjada: dziewięć medali studentów z Polski

Studenci reprezentujący Polskę na 25. Uniwersjadzie Zimowej w Erzurum wrócą z Turcji z dorobkiem dziewięciu medali. W niedzielę - ostatnim dniu rywalizacji - nie udało im się powiększyć dorobku.

Zawody snowboardu w slopestyle'u zostały odwołane z powodu porywistego wiatru. Natomiast w rywalizacji mężczyzn w slalomie alpejczyków Mateusz Garniewicz i Jakub Ilewicz nie ukończyli przejazdu i nie zostali sklasyfikowani.

Polscy studenci wywalczyli sześć srebrnych i trzy brązowe krążki. Do zajęcia przez biało-czerwonych 19. miejsca w klasyfikacji medalowej w dużej mierze przyczynił się Maciej Kot, który zdobył dwa srebrne medale w skokach narciarskich, na obiektach K-95 i K-125 oraz brązowy medal w rywalizacji drużynowej (startował w niej wraz z Jakubem Kotem i Wojciechem Gąsienicą-Kotelnickim). Z dwoma srebrnymi krążkami wróci z Turcji także Tomasz Pochwała, który był drugi w kombinacji norweskiej w formule Mass Start oraz w sztafecie wraz z Mateuszem Wantulokiem i Andrzejem Zaryckim.

Po dwa medale zdobyły narciarki alpejskie: Karolina Chrapek srebrny w supergigancie, a brązowy w slalomie gigancie, natomiast Aleksandra Kluś-Zamiedzowy stanęła na drugim stopniu podium w slalomie, a brązowy wywalczyła w kombinacji.