Szczęsny w bramce, Arsenal wygrywa

Szczęsny w bramce, Arsenal wygrywa

Dwa gole Robina van Persiego przesądziły o zwycięstwie Arsenalu Londyn nad Wolverhampton Wanderers 2:0 w sobotnim meczu 27. kolejki piłkarskiej Premier League. W bramce "Kanonierów" całe spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny.
Arsenal wyszedł na prowadzenie już w 16. minucie, gdy van Persie wykorzystał podanie Cesca Fabregasa. Ten sam zawodnik w 56. minucie podwyższył wynik na 2:0. Asystą przy golu popisał się Theo Walcott.

"Kanonierzy" mieli w tym spotkaniu dużą przewagę i tylko ich nieskuteczność oraz dobra postawa bramkarza Wolverhampton Wayne'a Hennessey'ego uratowała "Wilki" przed stratą kolejnych bramek. Dogodnych sytuacji nie  potrafili wykorzystać m.in. Walcott oraz Marouane Chamakh. Szczęsny nie miał zbyt dużo pracy w tym meczu -  popisał się jedną skuteczną interwencją.

W innym sobotnim spotkaniu Liverpool, z Urugwajczykiem Luisem Suarezem, który dołączył do drużyny w zimowym okienku transferowym z  Ajaksu Amsterdam, zremisował 1:1 na Anfield Road z Wigan. "The Reds" zakończyli tym samym passę czterech kolejnych wygranych w Premier League.