Pechowy remis Borussi Dortmund

Piłkarze Borussii Dortmund zremisowali na wyjeździe w sobotnim meczu 22. kolejki ekstraklasy Niemiec z Kaiserslautern 1:1. Drużyna Roberta Lewandowskiego, Łukasza Piszczka i Jakuba Błaszczykowskiego straciła gola w ostatniej minucie.
Z trójki Polaków całe spotkanie w barwach lidera Bundesligi rozegrał tylko Piszczek. Lewandowski grał do 76. minuty, natomiast Błaszczykowskiego z  powodu lekkiej kontuzji nie było w ogóle w kadrze meczowej.

Goście prowadzili po golu Svena Bendera w 82. minucie, ale tuż przed końcowym gwizdkiem wyrównał Czech Jan Moravek. Pięć minut wcześniej czerwoną kartkę zobaczył obrońca Borussii Neven Subotic.

To drugi z rzędu remis zespołu z Dortmundu i trzeci w czterech ostatnich meczach, ale drużyna Juergena Kloppa (52 pkt) wciąż ma ogromną przewagę nad konkurentami. Wicelider Bayer Leverkusen zmniejszył stratę do Borussii do... dziesięciu punktów. W sobotę "Aptekarze" pokonali na wyjeździe Eintracht Frankfurt 3:0.

FC Koeln Adama Matuszczyka i Sławomira Peszki zagra niedzielę - podejmie u siebie FSV Mainz.