Radwańska w trzeciej rundzie w Dubaju

Radwańska w trzeciej rundzie w Dubaju

Agnieszka Radwańska po zwycięstwie nad Łotyszką Anastasiją Sevastovą 7:5, 6:4 awansowała do trzeciej rundy tenisowego turnieju WTA Tour na twardych kortach w Dubaju (2,05 mln dol.).
W pierwszej rundzie rozstawiona z numerem ósmym Polka miała "wolny los". W trzeciej jej rywalką będzie triumfatorka spotkania między Francuzką Marion Bartoli (nr 10.) a Szwajcarką Timeą Bacsinszky.

Oba sety środowego meczu Radwańskiej z Sevastovą miały podobny przebieg. W większości gemów walka była wyrównana, ale Polka obejmowała prowadzenie 5:2; zwyciężyła zaś po  zaciętych końcówkach. W pierwszej partii Łotyszka wyrównała na 5:5, jednak 21-letnia krakowianka rozstrzygnęła ją na swoją korzyść 7:5. W drugim secie było 3:1, 5:2, a  ostatecznie notowana 26 miejsc wyżej w światowym rankingu Radwańska wygrała 6:4. Całe spotkanie trwało prawie 94 minuty.

Obie zawodniczki spotkały się po raz drugi w karierze. Przed rokiem, także w Dubaju, Polka triumfowała 6:3, 6:3, ale od tego czasu rywalka przesunęła się na liście WTA o 48 miejsc. W środę po południu Radwańska zagra jeszcze w deblu. W parze ze  Słowaczką Danielą Hantuchovą zmierzy się z Hiszpanką Nuria Llagosterą Vives i Australijką Anastasią Rodionovą.