Legia ograła Widzew

Piłkarze Legii pokonali w sparingu w Warszawie Widzew Łódź 3:1 (3:0). Mecz trwał dwa razy po 40 minut. Dwa gole dla podopiecznych trenera Maciej Skorży zdobył reprezentant Czech Michal Hubnik, pozyskany w piątek z Sigmy Ołomuniec.
27-letni Hubnik z dorobkiem 12 goli jest liderem klasyfikacji strzelców czeskiej ekstraklasy. W rundzie jesiennej wystąpił we wszystkich ligowych spotkaniach Sigmy, która na półmetku rozgrywek zajmuje trzecie miejsce.

Do przerwy w sobotnim sparingu - rozgrywanym bez udziału publiczności - legioniści prowadzili 3:0. Po dwóch golach Hubnika (6, 28) bramkarza Widzewa Bartosza Kanieckiego pokonał jeszcze Argentyńczyk Alejandro Cabral (34). W drugiej połowie Widzew stworzył więcej sytuacji podbramkowych, z których wykorzystał jedną - w 46. minucie bramkę strzelił reprezentant Litwy Mindaugas Panka.

Spotkanie z łodzianami było drugim sparingiem Legii rozegranym w sobotę. Wcześniej grający w mocno rezerwowym składzie stołeczny zespół zremisował z drugoligową Olimpią Elbląg 2:2. Gole dla gospodarzy zdobyli Michał Efir i Sebastian Szałachowski.