Lidia Chojecka medalistką mistrzostw Europy!

Lidia Chojecka zdobyła brązowy medal w biegu na 3000 m 31. lekkoatletycznych mistrzostw Europy w paryskiej hali Bercy. Wygrała Brytyjka Helen Clitheroe, która o 0,03 wyprzedziła Rosjankę Olesję Syrewą.
Polka od początku rywalizacji ustawiła się w czołowej grupie sześciu zawodniczek, które szybko oderwały się od reszty stawki. Na dwa okrążenia do końca stało się jasne, że podopieczna Jeana-Marca Leonardo będzie walczyć o medal. Chojecka wyszła nawet na  prowadzenie, ale na finiszu szybsze okazały się Brytyjka i Rosjanka.

Chojecka, dla której jest to szósty medal halowych mistrzostw Europy, uzyskała wynik 8.58,30. Do srebra zabrakło jej 1,61 s. 34-letnia Polka po raz ostatni na podium stała w czasie halowych mistrzostw Europy w Birmingham w 2007 roku. Sięgnęła wówczas po dwa złote medale, oprócz biegu na 3000 m wygrała również bieg na 1500 m.