Dirk Kuyt rzucił na kolana Manchester

Dirk Kuyt rzucił na kolana Manchester

Liverpool wygrał na Anfield Road z Manchesterem United 3:1 w najciekawszym meczu 29. kolejki ekstraklasy piłkarskiej Anglii. Trzy bramki do 65. minuty zdobył Holender Dirk Kuyt. Honorowego gola dla gości strzelił Javier Hernandez w doliczonym czasie gry.

Od przyjścia do Liverpoolu w 2006 roku Kuytowi nie udało się trafić do bramki "Czerwonych Diabłów". Tym razem ustrzelił jednak hat trick. Przy dwóch jego trafieniach duży udział miał drugi napastnik The Reds - Urugwajczyk Luis Suarez. W 34. minucie wymanewrował obronę United i  wyłożył piłkę jak na tacy Holendrowi, a w 65. minucie po jego uderzeniu z  rzutu wolnego i niepewnej interwencji bramkarza gości Edwina van der Sara, Kuyt dopełnił formalności.

Manchester United poniósł trzecią porażkę w sezonie, ale już drugą w tym tygodniu, po przegranej potyczce z Chelsea 1:2. "Czerwone Diabły" nadal są na prowadzeniu, jednak ich przewaga nad drugim w tabeli Arsenalem, który ma jeden mecz zaległy, stopniała do trzech punktów.