Legia ukarana, trybuna zamknięta

Komisja Ligi Ekstraklasy SA postanowiła zamknąć na jeden ligowy mecz Trybunę Północną stadionu warszawskiej Legii. To efekt niewłaściwego zachowania kibiców tego klubu, którzy przerwali na kilka minut mecz 17. kolejki ze stołeczną Polonią (1:0).
Dodatkowo Legia będzie musiała zapłacić 15 tysięcy złotych kary. W  komunikacie Komisji Ligi wymieniono szczegółowo przewinienia kibiców z  Łazienkowskiej: masowe użycie środków pirotechnicznych, rzucanie rac oraz petard hukowych na boisko, zadymienie obiektu. To sprawiło, że w  91. minucie sędzia musiał na chwilę przerwać zawody.

Jak dodano, decyzja w części dotyczącej zamknięcia Trybuny Północnej posiada rygor natychmiastowej wykonalności. To oznacza, że część stadionu przy Łazienkowskiej będzie zamknięta podczas najbliższego meczu ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław - 11 marca o godzinie 20.