Totti strzelił Borucowi jubileuszowego gola

Fiorentina z Arturem Borucem w bramce, zremisowała na własnym boisku z Romą 2:2 w 30. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Obie bramki dla stołecznego zespołu strzelił Francesco Totti, dla którego pierwsza bramka w tym meczu była 200. trafieniem w Serie A.
Wynik spotkania otworzył w 21. minucie zawieszony do niedawna (za stosowanie zakazanych środków) Adrian Mutu. Do wyrównania sześć minut później doprowadził Totti , pokonując z rzutu karnego Boruca. Dla napastnika Romy była to dwusetna bramka w rozgrywkach włoskiej ekstraklasy.

Przed przerwą gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Alessandro Gamberiniego. Jednak po zmianie stron Boruca znowu pokonał Totti, dla którego było to czwarte trafienie w dwóch ostatnich meczach. Tym samym snajper Romy zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji strzelców wszech czasów Serie A. Do piątego Roberto Baggio traci cztery bramki. Boruc nie zawinił przy straconych golach.