Borussia gromi, Piszczek asystuje

Lider niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund na własnym stadionie 4:1 pokonała trzeci Hannover 96, w meczu 28. kolejki. W zwycięskiej drużynie na boisku pojawiło się trzech polskich piłkarzy - Łukasz Piszczek, Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski. Całe spotkanie rozegrał jedynie Piszczek. Lewandowski na boisku przebywał do 70. minuty, kiedy to zmienił go Błaszczykowski.

Pierwsza, bezbramkowa połowa nie przyniosła kibicom emocji, jednak druga wynagrodziła im ich brak z nawiązką. W 57. minucie prowadzenie gościom dał Norweg Mohammed Abdellaoue. Przyjezdni cieszyli się nim wyjątkowo krótko. 120 sekund później był już remis. Po  indywidualnej akcji bramkę zdobył Mario Goetze.

Ten gol wyraźnie dodał skrzydeł gospodarzom, którzy kompletnie zdominowali rywali. W ciągu kwadransa Borussia strzeliła dwie bramki. Autorem obu był Lucas Barrios. Przy pierwszej Paragwajczykowi asystował Łukasz Piszczek. Zwycięstwo gospodarzy w 83. minucie przypieczętował Kevin Grosskreutz.

W tabeli Borussia ma siedem punktów przewagi nad Bayerem Leverkusen, który skromnie 1:0 - po golu Sidneya Sama - pokonał na wyjeździe Kaiserslautern. Na trzecie awansował Bayern Monachium. Bawarczycy długo męczyli się z ostatnią drużyną rozgrywek Borussią Moenchengladbach. Zwycięstwo 1:0 w 77. minucie zapewnił im Holender Arjen Robben.