Bayer goni lidera, asysta Peszki

Bayer Leverkusen wygrał w niedzielę z broniącym się przed spadkiem FC St. Pauli 2:1 i ma już tylko pięć punktów straty do prowadzącej w niemieckiej ekstraklasie piłkarskiej Borussii Dortmund, która w sobotę zremisowała z Hamburgerem SV 1:1.
W drugim niedzielnym meczu FC Koeln z Adamem Matuszczykiem i  Sławomirem Peszką w składzie przegrał wyjazdowe spotkanie z ostatnią w tabeli Borussią Moenchengladbach 1:5. Asystę przy jedynej bramce dla ekipy z Kolonii zaliczył Peszko.

Były pomocnik poznańskiego Lecha w drugiej połowie meczu 29. kolejki wbiegł z lewej strony boiska na pole karne i wyłożył piłkę Milivoje Novakovicowi, który doskonałej okazji strzeleckiej nie zmarnował.

Peszko w 70. minucie został zmieniony, Matuszczyk grał przez całe 90 minut. Borussia pomimo zwycięstwa nadal zamyka tabelę. FC Koeln jest na 11. pozycji.

W sobotę bramka Jakuba Błaszczykowskiego, zdobyta w drugiej minucie doliczonego czasu gry, dała Borussii Dortmund remis 1:1 w wyjazdowym meczu 29. kolejki niemieckiej piłkarskiej Bundesligi z Hamburgerem SV. To trzecie trafienie Polaka w tym sezonie.

Błaszczykowski wszedł na boisko w 62. minucie i zastąpił Roberta Lewandowskiego. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Łukasz Piszczek.

Borussia powinna prowadzić od 34. minuty, ale prawidłowo zdobytej bramki Paragwajczyka Lucasa Barriosa nie uznał sędzia, który dopatrzył się spalonego. HSV nie zamierzało czekać na kolejne błędy arbitra i już pięć minut później wygrywało. Z rzutu karnego gola zdobył Holender Ruud van Nistelrooy.

W drugiej połowie goście mieli przewagę, ale długo nie potrafili wyrównać. W  słupek trafił Piszczek, a Barrios w poprzeczkę. Ich ataki jeszcze bardziej wzmogły się w końcówce, bo przez ostatni kwadrans HSV grało w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Anis Ben-Hatira.

Cel osiągnęli dopiero w 92. minucie, kiedy Błaszczykowski po podaniu Patrika Owomoyeli nie dał szans Frankowi Rostowi.

pap, ps

Trzecie miejsce stracił Bayern Monachium. Bawarczycy zaledwie zremisowali na wyjeździe z Nuernberg 1:1, choć prowadzili już od piątej minuty dzięki trafieniu Thomasa Muellera. Po  godzinie gry wyrównał Christian Eigler. Monachijczyków w tabeli wyprzedził Hannover 96, który 2:0 pokonał Mainz. Po remisie natychmiast został zwolniony trener Bayernu Louis van Gaal.