Gortat punktuje, "Słońca" przegrywają

Marcin Gortat zdobył 15 punktów dla Phoenix Suns w przegranym meczu z Dallas Mavericks 90:115 w lidze koszykarzy NBA. Polak rozpoczął spotkanie w wyjściowej piątce i spędził na parkiecie prawie pół godziny. Był najskuteczniejszy w zespole "Słońc", mimo że trafił tylko sześć z 12 rzutów z gry oraz wykorzystał zaledwie trzy z siedmiu wolnych. Ponadto Gortat miał dziewięć zbiórek i przechwyt. Raz faulował.
W hali American Airlines Center w Dallas przełomowa okazała się pierwsza kwarta, którą Teksańczycy wygrali różnicą 19 pkt (36:17). Na przerwę drużyna gospodarzy schodziła z przewagą 26 pkt (65:39). Zawodnicy Suns zdołali wygrać tylko trzecią kwartę.

Wśród zwycięzców co najmniej 15 pkt uzyskało aż pięciu koszykarzy, a najwięcej (19) - Niemiec Dirk Nowitzki. Z kolei double-double zanotował Shawn Marion - 18 pkt i 11 zbiórek.

Z bilansem gier 38-42 ekipa Phoenix Suns zajmuje dziesiąte miejsce w Konferencji Zachodniej. Już wcześniej straciła szanse awansu do play off.