Polscy rugbiści wygrali z Holendrami

Polscy rugbiści wygrali z Holendrami

Polscy rugbiści w piątym meczu dywizji 1B Pucharu Narodów Europy wygrali na stadionie Hutnika Nowa Huta z Holandią 32:18 (17:0) i awansowali na drugie miejsce w grupie.
Po bardzo dobrej w wykonaniu Polaków pierwszej połowie, kiedy objęli prowadzenie 17:0, mało kto z dwutysięcznej widowni spodziewał się większych emocji po przerwie. Tymczasem Holendrzy krok po kroku odrabiali straty i w 63. minucie było tylko 20:18. - Być może zabrakło nam trochę koncentracji, co było spowodowane wysokim prowadzeniem. Oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi, przez co nabrał on ochoty do gry - przyznał po meczu trener reprezentacji Polski Tomasz Putra.

Zespół Holandii mógł nawet objąć prowadzenie, ale w 71. minucie Leon Koenen niecelnie kopnął z rzutu karnego. W końcówce polska reprezentacja przebudziła się. Nie tylko zdołała wygrać, ale co ważne zdobyć czwarte przyłożenie. Dzięki temu wygrała za pięć punktów (z bonusem). Mecz na trybunach obserwował m.in. trener piłkarzy Wisły Kraków Holender Robert Maaskant.

Po tym spotkaniu liderem dywizji 1B pozostała Mołdawia z dorobkiem 14 pkt. W sześciozespołowej grupie Polska zajmuje drugie miejsce - także 14 pkt (przegrała z prowadzącą ekipą 25:36). Holandia nie zdobyła jeszcze punktu i jest ostatnia. Do końca pierwszej serii gier w dywizji 1B pozostały spotkania: Holandia - Belgia (23.4) i Mołdawia - Holandia (30.4).

Puchar Narodów Europy - Polska - Holandia 32:18

Punkty:
Polska: David Chartier 9, Dawid Popławski 8, Krzysztof Hotowski 5, Kacper Ławski 5, Cedric Vessieres 5.
Holandia: Leon Koenen 8, Bart Viggurs 5, Bart-Jan Altink 5.