ME w judo: Polki wyeliminowane

ME w judo: Polki wyeliminowane

Ewa Konieczny (48 kg), Marta Kubań (52 kg) i Agata Perenc (57 kg) odpadły w eliminacjach pierwszego dnia mistrzostw Europy w judo w Stambule.
Konieczny (Czarni Bytom) po zwycięstwie nad Portugalką Leandrą Freitas 10:0, w 1/8 finału uległa Rosjance Natalii Kondratiewej 0:10. Dwie pozostałe Polki wyeliminowane zostały przez portugalskie zawodniczki. W inauguracyjnym pojedynku Kubań (Gwardia Warszawa) wygrała z Turczynką Kubrą Cengiz 10:0, ale potem przegrała z Joaną Ramos 0:10. Stawką był awans do ćwierćfinału.

Z kolei Perenc (Polonia Rybnik) miała pecha, bowiem trafiła na  aktualną wicemistrzynię świata Telmę Monteiro. Dziewięć sekund przed zakończeniem potyczki Portugalka, trzykrotna złota medalistka mistrzostw kontynentu, wykonała akcję na ippon (10:0).

W piątek startować będzie Katarzyna Kłys (70 kg, Wisła Kraków). Agata Ozdoba (AZS Opole) została zgłoszona do wagi 63 kg, ale tylko w  niedzielnym turnieju drużynowym.