Dookoła Turcji: Huzarski trzeci, Jefimkin nowym liderem

Bartosz Huzarski (NetApp) zajął trzecie miejsce na szóstym etapie wyścigu kolarskiego Dookoła Turcji i w klasyfikacji generalnej utrzymał się na szóstej pozycji. Nowym liderem został Rosjanin Aleksander Jefimkin (Type 1-Sanofi Avensis).
Mierzący 184 km długości etap z Fethiye do Finike wygrał Niemiec Andre Greipel z grupy Omega Pharma-Lotto. Najszybciej finiszował z 30 osobowej grupy, która 200 metrów przed metą dogoniła Jarosława Marycza (Saxo Bank). Polak odjechał od grupy na kilometr przed metą, ale nie potrafił utrzymać prowadzenia i ostatecznie został sklasyfikowany na 28. miejscu, ze stratą siedmiu sekund do zwycięzcy.

Huzarskiego natomiast oprócz Greipela minimalnie wyprzedził Hiszpan Garcia Echeguibel (Caja Rular). Polak w klasyfikacji generalnej traci 11.12 do Jefimkina (Type 1-Sanofi Avensis). Rosjanin zajął w piątek 10. miejsce i został nowym liderem. Marycz natomiast pozostał na 49. pozycji, ze stratą 43.11.

Wyścig zakończy się w niedzielę w Alanyi.