Kubot przegrywa w Madrycie

Kubot przegrywa w Madrycie

Łukasz Kubot przegrał z Holendrem Thiemo De Bakkerem 6:2, 4:6, 2:6 i odpadł w drugiej, finałowej rundzie eliminacji turnieju tenisowego rangi ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Polski tenisista zajmuje obecnie 143. miejsce w rankingu ATP World Tour, a jego rywal jest 81. Mimo to pierwszy set zdecydowanie należał do Polaka, a o jego porażce w drugim zdecydowało jedno przełamanie.
Decydującą partię Kubot zaczął od prowadzenia 2:0, ale później przegrał sześć gemów z rzędu i całe spotkanie po godzinie i 53 minutach gry. Zawiodło szczególnie jego podanie - zanotował trzy asy i popełnił pięć podwójnych błędów, podczas gdy Holender posłał osiem asów i miał tylko dwa podwójne błędy serwisowe.

W Madrycie Kubot wystartuje jeszcze w deblu razem z Austriakiem Oliverem Marachem, podobnie jak Mariusz Fyrstenberg z Marcinem Matkowskim. Obie pary są rozstawione, z numerami - odpowiednio - piątym i siódmym, a  więc przystąpią do gry od drugiej rundy.