Rosjanka lepsza od obolałej Radwańskiej

Rosjanka lepsza od obolałej Radwańskiej

Agnieszka Radwańska przegrała z Rosjanką Jeleną Wiesniną 6:3, 2:6, 1:6 w drugiej rundzie turnieju WTA Tour na kortach ziemnych w Rzymie. Polska tenisistka była rozstawiona z numerem ósmym.
Polka, która w pierwszej rundzie miała wolny los, już na otwarcie meczu straciła swój serwis, ale szybko odrobiła stratę. Od stanu 0:2 zdobyła trzy gemy. Decydujące dla losów pierwszej partii, trwającej 47 minut, było przełamanie podania rywalki na 5:3. Chwilę później przy własnym zakończyła seta, już przy pierwszej okazji.

Popularna Isia drugiego seta rozpoczęła od zdobycia trzeciego "breaka" w meczu, ale później przegrała pięć kolejnych gemów, w tym trzykrotnie swoje podanie. Wyszła co prawda na 2:5, ale chwilę później pozwoliła się znów przełamać. Dzięki temu, po godzinie i 29 minutach, Wiesnina wyrównała stan spotkania. Podczas dłuższych wymian, a szczególnie podczas serwowania, Radwańskiej doskwierał ból w dolnym odcinku pleców. Po drugim secie poprosiła więc o przerwę na pomoc medyczną.

Mimo dolegliwości Polka kontynuowała grę, jednak uraz utrudniał jej szybkie poruszanie się po korcie. W decydującej partii zdobyła tylko jednego gema na 1:1, po czym przegrała pięć ostatnich i spotkanie przy pierwszym meczbolu, po godzinie i ośmiu minutach.

W Rzymie Radwańska startuje także w deblu, razem ze Słowaczką Danielą Hantuchovą. W pierwszej rundzie tenisistki wygrały z Australijkami Casey Dellacquą i Rennae Stubbs 6:0, 6:3 i awansowały do 1/8 finału. W niej zmierzą się z rozstawionymi z numerem drugim Czeszką Petrą Kvitovą i Słowenką Katariną Srebotnik, które wcześniej miały wolny los.