Szwedzi finalistami hokejowych mistrzostw świata

Szwedzi pokonali w Bratysławie broniących tytułu Czechów 5:2 w półfinale mistrzostw świata w hokeju na lodzie. Reprezentacja "Trzech Koron" wystąpi po raz pierwszy od 2006 roku w finale tej imprezy.
Pierwsi ze zdobycia gola cieszyli się Czesi - w 21. minucie do bramki rywali trafił Patrik Elias. Od tego momentu znacznie skuteczniejsi byli jednak Szwedzi - Skandynawowie zdobyli cztery gole z rzędu. W 55. minucie Czesi - dzięki kolejnemu trafieniu świetnie grającego Eliasa - zmniejszyli straty na 2:4, ale na więcej nie było ich już stać.

W końcówce spotkania aktualni mistrzowie świata wycofali bramkarza. W efekcie - jak często bywa w takich przypadkach - stracili kolejnego gola. Do pustej bramki trafił utalentowany Patrik Berglund z St. Louis Blues, ustalając rezultat meczu.