Ajax najlepszy w Holandii, Rangersi w Szkocji

Ajax najlepszy w Holandii, Rangersi w Szkocji

Ajax Amsterdam po siedmiu latach ponownie został piłkarskim mistrzem Holandii. Rozgrywki ligowe w Szkocji wygrali piłkarze Glasgow Rangers.
Swój trzydziesty tytuł mistrzowski Ajax wywalczył w niedzielę po zwycięstwie nad Twente Enschede 3:1. Oba zespoły spotkały się przed tygodniem w finale Pucharu Holandii. Wówczas lepsze okazało się Twente (3:2 - po dogrywce). Ajax zakończył sezon z dorobkiem 73 punktów, a Twente - 71.

Z kolei w Szkocji po raz trzeci z rzędu mistrzami zostali piłkarze Glasgow Rangers. Tytuł wywalczyli niedzielnym zwycięstwem nad FC Kilmarnock 5:1. Na drugim miejscu, z jednopunktową stratą, uplasował się ich miejscowy rywal Celtic. Jest to 54. tytuł Rangersów w historii klubu. Najbardziej cieszył się 63-letni szkoleniowiec Walter Smith, który żegna się z zawodnikami. Jego miejsce na ławce trenerskiej zajmie w następnym sezonie jego dotychczasowy asystent Ally McCoist.