Lille bardzo blisko mistrzostwa Francji

Piłkarze Lille są o krok od zdobycia mistrzostwa Francji. W zaległym meczu 36. kolejki pokonali u siebie Sochaux 1:0 i na dwie rundy przed końcem sezonu mają sześć punktów przewagi nad Olympique Marsylia.
Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 53. minucie reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Gervinho. To jego 15. trafienie w sezonie.

Pomocnik Lille Ludovic Obraniak grał do 86. minuty. W minioną sobotę reprezentant Polski zapewnił swojej drużynie Puchar Francji, strzelając jedynego gola w finałowym spotkaniu z Paris Saint Germain.

Z kolei w zespole Sochaux całe spotkanie przeciwko Lille rozegrał Damien Perquis. Obrońca, który ubiega się o polski paszport, który umożliwiłby mu grę w kadrze Franciszka Smudy, został ukarany w 34. minucie żółtą kartką.

Dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Lille ma sześć punktów przewagi nad broniącym tytułu Olympique Marsylia i lepszą różnicę bramek. W następnej serii meczów drużyna Obraniaka zagra na wyjeździe - niejako w "rewanżu" za  finał Pucharu Francji - z PSG, natomiast Olympique podejmie w Marsylii ekipę Valenciennes.

Kibice Lille czekają na mistrzostwo od 1954 roku.