Celtic z Pucharem Szkocji

Celtic z Pucharem Szkocji

Piłkarze Celtiku zdobyli Puchar Szkocji. W finale rozegranym na stadionie Hampden Park w Glasgow pokonali Motherwell 3:0 (1:0). Cały mecz na ławce rezerwowych zespołu "The Boys" spędził Łukasz Załuska.
Pierwszą bramkę, w 32. minucie spotkania, zdobył strzałem z około 30 metrów reprezentant Korei Południowej Ki Sung Yueng. Drugi gol padł w 75. minucie, kiedy po strzale obrońcy Celtiku Marka Wilsona piłkę do własnej bramki skierował stoper Motherwell Stephen Craigan. Wynik spotkania ustalił tuż przed końcem regulaminowego czasu gry obrońca Charlie Mulgrew. Ekipa Motherwell, najbliżej wyrównania była w 36. minucie, kiedy Irlandczyk Gavin Gunning trafił w poprzeczkę.

Zespół Celtiku puchar kraju wywalczył po raz 35. Poprzednio triumfował w 2007 roku. Piłkarski Puchar Szkocji rozgrywany jest od 1873 roku. Pierwszym triumfatorem była drużyna Queens Park. W poprzednim sezonie trofeum wywalczyła ekipa Dundee United. Najbardziej utytułowanym klubem w rozgrywkach o Puchar Szkocji jest Celtic - 35 triumfów. 33 razy zwyciężyli jego lokalni rywale - Glasgow Rangers.