Puchar Niemiec dla Schalke 04 Gelsenkirchen

Puchar Niemiec dla Schalke 04 Gelsenkirchen

Piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen zdobyli po raz piąty w historii Puchar Niemiec. W finale na Stadionie Olimpijskim w Berlinie pokonali drugoligowy MSV Duisburg 5:0 (3:0).
Bohaterem spotkania, które obejrzało ponad 75 tys. kibiców, był zdobywca dwóch bramek Klaas-Jan Huntelaar. Holender wpisał się na listę strzelców w 22. i 70. minucie meczu. Gole dla Schalke strzelili również 17-letni pomocnik Julian Draxler w 18., obrońca Benedikt Hoewedes w 42. oraz Hiszpan Jose Manuel Jurado w 55. minucie.

To pierwsze trofeum w sezonie drużyny z Gelsenkirchen, która w  Bundeslidze spisała się słabo, zajmując dopiero 14. miejsce. Zespół dotarł jednak aż do półfinału Ligi Mistrzów, gdzie wyeliminował go Manchester United (0:2 i 1:4).

Piłkarski Puchar Niemiec rozgrywany jest od 1935 roku. Pierwszym triumfatorem była drużyna FC Nuernberg. W poprzednim sezonie trofeum wywalczył Bayern Monachium, który jest najbardziej utytułowanym klubem w tych rozgrywkach - 15 zwycięstw. Sześć sukcesów ma w dorobku Werder Brema, a pięć - Schalke 04.