Wiedeń jak Bydgoszcz - pseudokibice wbiegają na murawę

Wiedeń jak Bydgoszcz - pseudokibice wbiegają na murawę

Mecz Rapidu z Austrią Wiedeń został przerwany w 26. minucie po tym jak na boisko wbiegli zamaskowani pseudokibice przy stanie 2:0 dla gości w 35. - przedostatniej kolejce piłkarskiej ekstraklasy Austrii.
Do incydentu doszło w momencie, kiedy piłkarze Austrii zdobyli drugą bramkę. Wówczas na boisko wbiegło kilkudziesięciu fanów Rapidu, którzy rzucali race w kierunki kibiców gości. Piłkarze i sędziowie schronili się w szatniach. Około 300 policjantów próbowało przywrócić porządek, ale po półgodzinie arbiter Thomas Einwaller zdecydował się zakończyć zawody na stadionie Hanappi. - To była trudna decyzja, bo obie drużyny chciały kontynuować grę. Jednak służby porządkowe nie były w stanie zapewnić nam bezpieczeństwa. Dlatego musiałem zakończyć mecz - powiedział sędzia Thomas Einwaller. W tej sytuacji Komisja Dyscyplinarna austriackiej federacji piłkarskiej prawdopodobnie przyzna walkower Austrii Wiedeń i zweryfikuje wynik spotkania na 3:0 dla gości. Oprócz tego Rapid czekają poważne kary.

- To, co się stało, jest niezrozumiałe i niewybaczalne. Na stadionie jest dużo kamer, więc nie powinno być problemu ze zidentyfikowaniem tych ludzi. Mam nadzieję, że wszyscy winni zostaną ukarani - powiedział menedżer Rapidu Werner Kuhn.

Na kolejkę przed końcem rozgrywek Austria z dorobkiem 59 punktów zajmuje trzecie miejsce i traci jedno "oczko" do drugiego Red Bull Salzburg. 25 maja Austria Wiedeń będzie miała okazję wyprzedzić tego rywala, ponieważ podejmie go na własnym boisku. Z  dorobkiem 63 punktów w tabeli prowadzi Sturm Graz.