Pechowiec wraca do kadry Anglii

Pechowiec wraca do kadry Anglii

Bobby Zamora został powołany do reprezentacji Anglii na najbliższy mecz ze Szwajcarią w eliminacjach Euro 2012. Napastnik Fulham nie grał w kadrze od lata ubiegłego roku z powodu złamania nogi. Teraz dostanie szansę, ponieważ... kłopoty mają inni piłkarze.
Zamora zadebiutował w reprezentacji Anglii w sierpniu ubiegłego roku - wszedł w drugiej połowie towarzyskiego meczu z Węgrami. Jego plany związane z kadrą narodową pokrzyżowała jednak ciężka kontuzja. We wrześniu piłkarz doznał złamania nogi w ligowym meczu z Wolverhampton Wanderers.

Przerwa w grze 30-letniego napastnika trwała prawie pół roku. Zawodnik Fulham wrócił na boisko w lutym i od tego czasu strzelił cztery gole w 11 meczach - m.in. przeciwko Arsenalowi (2:2) w ostatniej kolejce angielskiej ekstraklasy. Teraz Zamora został powołany do kadry, ponieważ kłopoty mają inni napastnicy reprezentacji prowadzonej przez Fabio Capello. Andy Carroll z Liverpoolu leczy kontuzję, natomiast Wayne Rooney (Manchester United) jest zawieszony za kartki.

Mecz grupy G eliminacji Euro 2012 Anglia - Szwajcaria odbędzie się 4 czerwca na Wembley.