Młodzi polscy piłkarze rozpoczęli eliminacje od porażki z Irlandią

Młodzi polscy piłkarze rozpoczęli eliminacje od porażki z Irlandią

Od porażki 0:1 z Irlandią w Koszalinie rozpoczęła piłkarska reprezentacja Polski turniej eliminacyjny do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Impreza, w której występują cztery drużyny, rozgrywana jest w województwie zachodniopomorskim. Pierwsze spotkanie zespół Janusza Białka rozegrał na stadionie Bałtyku w centrum Koszalina.
- Mieliśmy swoje sytuacje w tym meczu, ale zabrakło wykończenia akcji. Przy jednoczesnej wygranej Włochów nasza sytuacja już na starcie staje się trudna, bo awans zdobędzie tylko jeden zespół - przyznał szkoleniowiec polskiej drużyny Janusz Białek.

Więcej powodów do radości miał trener Irlandii Paul Dollin. - Wiedziałem, jak grają Polacy. Spodziewałem się dobrej organizacji gry rywali i trudnego meczu. Na początku te prognozy się sprawdziły. Potem jednak z minuty na minutę zdobywaliśmy przewagę i mogliśmy wygrać nawet wyżej niż 1:0 - cieszył się szkoleniowiec. W drugim spotkaniu, rozegranym na stadionie w Szczecinku, Włochy pokonały Ukrainę 1:0.