Chimki z Kelatim lepsze od Uniksu z Lampem

Chimki z Kelatim lepsze od Uniksu z Lampem

Koszykarze Chimki Moskwa awansowali do finału ligi rosyjskiej. W piątym, decydującym meczu półfinału pokonali w Kazaniu Uniks 61:54. Tym samym Amerykanin z polskim paszportem Thomas Kelati (Chimki) okazał się lepszy od Macieja Lampego (Uniks).
Lampe był najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny gospodarzy - uzyskał 17 pkt i miał trzy zbiórki, ale to było zbyt mało, by odnieść sukces nad ekipą z Moskwy, która miała zdecydowaną przewagę w walce pod tablicami (33:23).

Kelati zdobył 10 pkt, miał trzy asysty i trzy zbiórki. W finale drużyna Chimki prowadzona przez litewskiego trenera Rimasa Kurtinaitisa spotka się z obrońcą tytułu CSKA Moskwa.

Porażka Uniksu, który zdobył Puchar Europy i wywalczył tym samym miejsce w Eurolidze koszykarzy w przyszłym sezonie, to największa niespodzianka ligi rosyjskiej. Zespół z Tatarstanu przystępował do play off z pierwszej pozycji w tabeli, a Chimki z czwartej.