Figo strzelił na 100-lecie Austrii Wiedeń

Figo strzelił na 100-lecie Austrii Wiedeń

Były reprezentant Portugalii Luis Figo strzelił dwie bramki dla drużyny "Gwiazd" w meczu z okazji 100-lecia Austrii Wiedeń. Austriacy wygrali 7:4. Na trybunach było niewiele ponad 11 tysięcy kibiców.
38-letni Figo, były pomocnik m.in. Barcelony, Realu Madryt i Interu Mediolan, wpisał się na listę strzelców w 66. (rzut karny) i 69. minucie. Dla zespołu pod nazwą "Luis-Figo-Foundation" (dochód ze spotkania przeznaczono dla tej organizacji, pomagającej upośledzonym dzieciom) gole zdobyli również Serb Dejan Stanković i Portugalczyk Dimas. Z kolei dla Austrii bramkę, w 96. minucie, uzyskał m.in. legendarny gracz austriackiej kadry 47-letni Toni Polster. Zagrał niespełna pół godziny.

W ekipie gwiazd światowego futbolu wystąpili m.in. Portugalczycy Cristiano Ronaldo, Pedro Pauleta i Victor Baia, Brazylijczycy Claudio Taffarel i Cafu, Rumuni Gheorghe Hagi i Gheorghe Popescu, Holendrzy Ronald de Boer i Pierre van Hooijdonk, Hiszpan Ivan Helguera oraz Francuzi Patrick Vieira i Olivier Dacourt. Austria Wiedeń jest 23-krotnym mistrzem kraju. W jej barwach występowali m.in. Jacek Bąk, Radosław Gilewicz, Krzysztof Ratajczyk, Sebastian Mila i Arkadiusz Radomski.