River Plate o krok od degradacji

River Plate o krok od degradacji

Najbardziej utytułowany argentyński klub piłkarski - River Plate Buenos Aires przegrał w Cordobie 0:2 (0:1) z Belgrano w pierwszym meczu barażowym o utrzymanie się w ekstraklasie. Rewanż odbędzie się w 26 czerwca. Od czasu utworzenia zawodowej ligi w 1931 roku River Plate nigdy nie opuścił elity, podobnie jak dwa inne kluby ze stolicy - Boca Juniors oraz Independiente.

River Plate jest 33-krotnym mistrzem Argentyny (po raz ostatni zwyciężył w mistrzostwach Apertura w sezonie 2008/2009) i dwukrotnie triumfował w najważniejszych rozgrywkach klubowych na kontynencie - Copa Libertadores (1986, 1996).

Rozegrany w Cordobie mecz został w drugiej połowie na ponad 20 minut przerwany przez sędziego Nestora Pitanę. Powodem było zachowanie grupy kibiców, którzy uradowani wtargnęli na boisko po bramce strzelonej przez Cesara Pereyrę w 50 minucie. Fani gospodarzy starli się z policją, która użyła gazów łzawiących i armatek wodnych, aby przywrócić porządek.