Urugwaj nie dał rady Peru

Urugwaj nie dał rady Peru

Urugwaj zremisował w San Juan z Peru 1:1 (1:1) w meczu grupy C turnieju Copa America - piłkarskich mistrzostw Ameryki Południowej, które odbywają się w Argentynie.
Półfinaliści ubiegłorocznych mistrzostw świata zremisowali w pierwszym swoim meczu z Peru 1:1. Po remisach Argentyny (1:1 z Boliwią) i Brazylii (0:0 z Wenezuelą), to kolejna niespodzianka tego turnieju.

Zespół Urugwaju od początku przeważał, ale to Peru wyszło na prowadzenie. W 24. minucie Paolo Guerrero otrzymał świetne podanie jeszcze z własnej połowy i nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem Fernando Muslerą. Błąd popełnili obrońcy Urugwaju, którzy nie reagowali czekając aż sędzia Wilmar Roldan odgwiżdże spalonego.

Do wyrównania doprowadził tuż przed przerwą napastnik Liverpoolu Luis Suarez. Na prowadzenie swój zespół powinien wyprowadzić w 69. minucie Diego Forlan. Jednak napastnik Atletico Madryt po dwójkowej akcji z Suarezem fatalnie przestrzelił nad bramką. Z kolei wprowadzony pół godziny przed końcem meczu Juan Manuel Vargas mógł sprawić sporą sensację zdobywając zwycięskiego gola dla Peru, ale zmarnował dogodną sytuację w ostatniej minucie.

W drugim meczu grupy C Chile pokonało Meksyk 2:1 (0:1).

Urugwaj - Peru 1:1 (1:1)

Bramki: dla Urugwaju - Luis Suarez (45); dla Peru - Paolo Guerrero (24)

Urugwaj: Fernando Muslera - Maxi Pereira, Diego Lugano, Mauricio Victorino, Martin Caceres - Diego Perez, Arevalo Rios, Nicolas Lodeiro (Cristian Rodriguez 79) - Edinson Cavani (Abel Hernandez 79), Diego Forlan, Luis Suarez.

Peru: Raul Fernandez - Renzo Revoredo, Santiago Acasiete, Alberto Rodriguez, Walter Vilchez - Adan Balbin, Yoshimar Yotun (Juan Manuel Vargas 60), Michael Guevara (Carlos Lobaton 58), Rinaldo Cruzado - Luis Advincula (William Chiroque 90), Paolo Guerrero

Sędzia: Wilmar Roldan (Kolumbia). Widzów: 25 tys.