Copa America: Wenezuela wciąż bez porażki

Wenezuela zremisowała w Salcie z Paragwajem 3:3 (1:1) w ostatnim meczu grupy B rozgrywanych w Argentynie piłkarskich mistrzostw Ameryki Południowej - Copa America. Obie drużyny awansowały do ćwierćfinałów, w których Wenezuela zmierzy się z Chile, a Paragwaj - z Brazylią.

Rewelacyjnie spisujący się piłkarze Wenezueli bez porażki zakończyli zmagania w gr. B Copa America. Po zwycięstwach nad Ekwadorem 1:0 i remisie z Brazylią 0:0, podopieczni trenera Cesara Fariasa zdobyli punkt w meczu z Paragwajem, mimo że do 89. minuty przegrywali 1:3.

Wenezuelczycy, którzy nigdy nie zajęli miejsca na podium kontynentalnych mistrzostw, objęli prowadzenie już w 5 minucie po golu Jose Rondona. Później stracili trzy bramki, ale nie poddali się i za sprawą Nicolasa Fedora (90) i Grenddy Perozo (90+3; uderzenie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego) doprowadzili do remisu. - Nie potrafię wyjaśnić, dlaczego w pięć minut straciliśmy dwa gole. Poczuliśmy gorzki smak w ustach - powiedział strzelec jednej z bramek dla Paragwaju Lucas Barrios.