ME w szermierce: Polacy daleko

ME w szermierce: Polacy daleko

Żadnemu z czterech polskich szablistów nie udało się awansować do czołowej "16" turnieju indywidualnego na szermierczych mistrzostwach Europy w Sheffield. Najwyżej - na 19. pozycji - został sklasyfikowany Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice).
Skrodzki, który wygrał cztery z pięciu pojedynków w eliminacjach grupowych, w 1/32 finału miał tzw. wolny los, a w kolejnej rundzie uległ Belgowi Seppe van Holsbeke'owi 10:15. W tej samej fazie zmagań z zawodami pożegnał się Marcin Koniusz (AZS AWF Katowice), który w 1/32 finału pokonał Turka Caglayana Nehira Firata 15:9, by w kolejnej rundzie ulec Rumunowi Tiberiu Dolniceanu 10:15. Ostatecznie uplasował się na 24. pozycji.

42. lokatę zajął w Sheffield Damian Skubiszewski (TMS Sosnowiec), który w pierwszej rundzie turnieju głównego przegrał z Francuzem Julienem Medardem 13:15. Mateusz Górski (KKSz Konin) wygrał tylko jedną z sześciu walk w grupie eliminacyjnej i odpadł na tym etapie zmagań, zajmując w końcowej klasyfikacji 48. miejsce.

W sobotę o medale ME w turnieju indywidualnym walczyć będą jeszcze szpadzistki.