Peru w półfinale Copa America. Kolumbia nie

Peru w półfinale Copa America. Kolumbia nie

Peru wygrało po dogrywce w Cordobie z Kolumbią 2:0 (0:0) w ćwierćfinale rozgrywanych w Argentynie piłkarskich mistrzostw Ameryki Południowej - Copa America.
Carlos Lobaton i Juan Vargas zdobywając po golu w dogrywce zapewnili swojemu zespołowi udział w półfinale turnieju. To jednak Kolumbijczycy mogli zapewnić sobie zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, ale rzutu karnego nie wykorzystał w 66. minucie Radamel Falcao. Chwilę później Dayro Moreno trafił w słupek bramki strzeżonej przez Raula Fernandeza.

Natomiast w 12. minucie dogrywki Lobaton potężnym strzałem z około 12 metrów trafił do siatki. Natomiast dziesięć minut później kolumbijski bramkarz Luis Martinez popełnił błąd przy wybijaniu piłki, co skrzętnie wykorzystali rywale, zdobywając drugą bramkę. Peru, które z fazy grupowej awansowało z trzeciego miejsca, w półfinale zmierzy się ze zwycięzcą pary Argentyna - Urugwaj.

Kolumbia - Peru 0:2 po dogrywce (0:0)

Bramki: Carlos Lobaton (102), Juan Vargas (112).

Sędziował: Francisco Chacon Gutierrez (Meksyk).

Widzów: 30 tys.

Kolumbia: Neco Martinez - Juan Zuniga, Mario Yepes, Luis Amaranto Perea, Pablo Armero - Carlos Sanchez (113-Jackson Martinez), Dayro Moreno, Abel Aguilar (104-Teofilo Gutierrez), Fredy Guarin - Adrian Ramos (72-Hugo Rodallega), Radamel Falcao.

Peru: Raul Fernandez - Renzo Revoredo, Christian Ramos, Alberto Rodriguez, Walter Vilchez - Luis Advincula (47-Carlos Lobaton), Adan Balbin, Rinaldo Cruzado (118-Josepmir Ballon), Juan Manuel Vargas - William Chiroque (96-Yoshimar Yotun), Paolo Guerrero.