Polscy szpadziści za słabi na ćwierćfinał

Polscy szpadziści za słabi na ćwierćfinał

Polscy szpadziści zajęli jedenaste miejsce w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw Europy w Sheffield.
W 1/8 finału biało-czerwoni, w składzie: Radosław Zawrotniak, Piotr Kruczek (obaj AZS AWF Kraków), Tomasz Motyka i Robert Andrzejuk (obaj AZS AWF Wrocław), ulegli Estończykom 37:39 i pozostała im walka o  miejsca 9-16. W pierwszym spotkaniu pokonali Duńczyków 45:20, następnie przegrali z  Hiszpanami 39:45, a w pojedynku o 11. lokatę wygrali z Holendrami 45:39.

Przed rokiem podopieczni trenera Marka Julczewskiego zajęli w ME w  Lipsku ósme miejsce. Niższa pozycja w ich przypadku nie będzie jednak miała negatywnych konsekwencji w olimpijskich kwalifikacjach, gdyż zawody drużynowe szpadzistów nie znajdują się w programie przyszłorocznych igrzysk w Londynie.