Socha złota na wojskowych igrzyskach

Socha złota na wojskowych igrzyskach

Jeden złoty i trzy srebrne medale zdobyły reprezentantki Polski w trzecim dniu rozgrywanych w Rio de Janeiro V Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych CISM. Tytuł mistrzowski wywalczyła w szabli Aleksandra Socha.
Finał tej broni był wewnętrzną sprawą Polek. Socha, która kilka dni temu w Sheffield została wicemistrzynią Europy, pokonała Bognę Jóźwiak 15:5. Niewiele brakowało, by na trzecim stopniu podium stanęła Irena Więckowska, ale ostatecznie uplasowała się na piątym miejscu. Trzy polskie szpadzistki są w Wojsku Polskim starszymi szeregowymi.

Srebrny medal w biegu na orientację wywalczyła starsza marynarz Daria Lajn oraz drużyna kobiet w strzelaniu z pistoletu sportowego: porucznik marynarki Sławomira Szpek, starsza marynarz Karolina Bujakowska oraz  starsza marynarz Agnieszka Korejwo.

Po wtorkowych konkurencjach Polska awansowała na szóste miejsce w  tabeli medalowej (1 złoty, 3 srebrne, 1 brązowy medal). Prowadzą Chiny (14-7-11), przed Brazylią (12-10-7) i Włochami (5-5-9). Do 24 lipca w 20 dyscyplinach wystąpi około 6000 sportowców ze 111 krajów, w tym 102 żołnierzy Wojska Polskiego.