Polka punktuje w WNBA po raz pierwszy w sezonie

Polka punktuje w WNBA po raz pierwszy w sezonie

Broniące tytułu koszykarki Seattle Storm pokonały San Antonio Silver Stars 73:55 w czwartkowym spotkaniu ligi WNBA. Dwa punkty dla zwycięskiego zespołu zdobyła Ewelina Kobryn.
29-letnia Kobryn spędziła na parkiecie osiem minut, oddała jeden rzut, miała dwie zbiórki i tyle samo strat oraz asystę i blok. To szósty występ polskiej środkowej w rozgrywkach - wcześniej ani razu nie trafiła do kosza. Najskuteczniejszą zawodniczką drużyny Storm były Tanisha Wright 17 pkt i Swin Cash z 15 punktami (zanotowała również dziewięć zbiórek). Wśród pokonanych wyróżniła się Sophia Young, która zdobyła 12 pkt.

Mistrzynie WNBA przerwały serię trzech przegranych meczów - w obecnym sezonie mają bilans gier 8-7 i zajmują czwarte miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Z kolei trzecia jest ekipa Silver Stars, która wygrała dziewięć spotkań i poniosła pięć porażek. Prowadzi Minnesota Lynx 10-4, przed Phoenix Mercury 10-5.

Ewelina Kobryn jest czwartą Polką na parkietach zawodowej ligi. Wcześniej występowały nieżyjąca już Małgorzata Dydek, a także Krystyna Szymańska-Lara i Agnieszka Bibrzycka.