Olimpijskie sukcesy polskich żołnierzy

Sześć medali, w tym dwa złote, zdobyli reprezentanci Polski 21 lipca na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Rio de Janeiro. Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna pięcioboistów morskich i starszy szeregowy Dominik Bochenek w biegu na 110 m ppł.
Marynarze Zespołu Sportowego MW Gdynia wygrali klasyfikację zespołową w pięcioboju. Indywidualnie starszy marynarz Jacek Śliwiński zajął w zawodach drugie miejsce (6152 pkt), przegrywając z Niemcem Matthiasem Wesemannem (6215). Na czwartej pozycji uplasował się st. marynarz Mateusz Szurmiej, który stracił zaledwie siedem punktów do zdobywcy brązowego medalu - Brazylijczyka Maksa Santosa (6151). Z kolei starszy szeregowy Bochenek (WGS Bydgoszcz, SL WKS Zawisza Bydgoszcz) na 110 m ppł uzyskał czas 13,74 i wyprzedził Chińczyka Wei Ji (13,81) i klubowego kolegę st. szer. Mariusza Kubaszewskiego (13,87).

Srebrny medal wywalczyła startująca w taekwondo w kat. pow. 73 kg st. szer. Natalia Rybarczyk (ZSSP Poznań, WKS Grunwald). W półfinale Polka pokonała Tunezyjkę Khaoulę Ben Hamzę 7:3, ale nie mogła wystąpić z powodu kontuzji w finale, w którym miała rywalizować z Francuzką Gwladys Epangue. Z kolei w turnieju szpadzistek była mistrzyni świata st. szer. Danuta Dmowska-Andrzejuk (GSWL Warszawa, AZS AWF Warszawa) zajęła trzecie miejsce, po półfinałowej porażce z Chinką Minfang Hou 7:8.

W sumie Polacy mają w dorobku 20 medali - pięć złotych, jedenaście srebrnych i cztery brązowe. W klasyfikacji medalowej biało-czerwoni zajmują piąte miejsce (prowadzą Chińczycy).