Załuska broni, Celtic wygrywa

Celtic Glasgow pokonał w Edynburgu Hibernian FC 2:0 w pierwszej kolejce szkockiej ekstraklasy piłkarskiej. W bramce gości wystąpił Łukasz Załuska, który przez ostatnie dwa lata był głównie rezerwowym.
Przewaga Celtiku była bezdyskusyjna. Pierwszego gola zdobył w 14 minucie po strzale irlandzkiego napastnika Anthony'ego Stokesa. Wynik ustalił w 63 minucie koreański pomocnik Ki Sung-yueng.

Załuska nie miał zbyt dużo pracy, gdyż zawodnicy Hibernian FC nie oddali żadnego strzału na jego bramkę. Popisał się jednak dwoma udanymi interwencjami przy dośrodkowaniach. Polak jest obecnie pierwszym bramkarzem szkockiego klubu, jednak Celtic nadal poszukuje piłkarza na tą pozycję. Jednym z kandydatów jest reprezentant Polski, zawodnik Jagiellonii Białystok Grzegorz Sandomierski.

Inauguracyjnego meczu sezonu 2011/2012 do udanych nie zaliczy aktualny mistrz Szkocji Glasgow Rangers, który zremisował przed własną publicznością z Heart of Midlothian 1:1. W zespole gości od ósmej minuty grał Adrian Mrowiec.