Superpuchar Francji dla Olympique Marsylia

Superpuchar Francji dla Olympique Marsylia

Piłkarze Olympique Marsylia wywalczyli Superpuchar Francji. W spotkaniu rozegranym w Tanger w Maroku pokonali OSC Lille 5:4. Od 68. minuty w barwach pokonanych na boisku przebywał reprezentant Polski Ludovic Obraniak.
Drużyna Lille przegrała spotkanie, mimo że do 85. minuty prowadziła... 3:1. Obraniak zaliczył dwie astysty, przy golach Senegalczyka Moussy Sowa w 72. oraz Czarnogórca Marko Basy w drugiej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry. Bohaterem zespołu z Marsylii był zdobywca trzech goli, w tym dwóch z rzutów karnych w końcówce meczu, reprezentant Ghany Andre Ayew.

Olympique Marsylia - OSC Liile 5:4 (0:1)

Bramki: dla Olympique - Andre Ayew trzy (71, 90, 90+5), Jeremy Morel (85), Loic Remy (87); dla Lille - Florent Balmont (9), Eden Hazard (57), Moussa Sow (72), Marko Basa (90+2).