Urszula Radwańska odpadła z turnieju

Urszula Radwańska odpadła z turnieju

Urszula Radwańska przegrała z Japonką Ayumi Moritą 6:4, 5:7, 1:6 w drugiej rundzie turnieju WTA Tour na twardych kortach w amerykańskim Stanford (z pulą nagród 721 tys. dol.). Dzień wcześniej do ćwierćfinału awansowała jej starsza siostra Agnieszka.
Do turnieju głównego Urszula Radwańska awansowała zwyciężając w dwóch meczach eliminacji. Natomiast w pierwszej rundzie pokonała inną kwalifikantkę Ukrainkę Olgę Sawczuk 6:4, 6:2. W czwartek Polka prowadziła w drugim secie 5:2 i miała do dyspozycji dwie piłki meczowe przy serwisie rywalki (przy 40-15). Nie wykorzystała ich i przegrała później dziewięć kolejnych gemów, do stanu 0:4 w decydującej partii, zanim zdołała po raz pierwszy w niej utrzymać własne podanie. Chwilę później nie zdołała obronić meczbola, gdy serwowała przy 1:5. W ten sposób przegrała trwające dwie godziny i 22 minuty spotkanie.

Dzień wcześniej 1/4 finału na obiekcie należącym do Uniwersytetu Stanforda osiągnęła Agnieszka Radwańska, rozstawiona z numerem piątym. Teraz krakowianka czeka na wyłonienie lepszej zawodniczki w wieczornym pojedynku Australijki Samanthy Stosur (nr 4.) z Niemką polskiego pochodzenia Sabine Lisicki.

Siostry Radwańskie zdecydowały się na występy w cyklu turniejów w Stanach Zjednoczonych, zaliczanych do US Open Series, bez ojca i zarazem trenera Roberta Piotra Radwańskiego. Towarzyszy im tam kapitan reprezentacji Polski w rozgrywkach o Fed Cup - Tomasz Wiktorowski.