ME do lat 19: tytuł dla Hiszpanów, Czesi nie dali rady

ME do lat 19: tytuł dla Hiszpanów, Czesi nie dali rady

Po raz piąty w historii piłkarze reprezentacji Hiszpanii sięgnęli po mistrzostwo Europy do lat 19. W finale w rumuńskiej miejscowości Chiajna pokonali po dogrywce Czechów 3:2 (1:1, 0:0).
Bohaterem spotkania został Paco Alcacer, który zdobywał decydujące bramki - w 108. i 115 minucie. To jednak Czesi byli dwukrotnie bliżej wygranej. Najpierw w 54. minucie trafił Ladislav Krejci, dla Hiszpanów wyrównał sześć minut przed końcem regulaminowego czasu Ruben Pardo. Potem - w pierwszej połowie dogrywki - w 97. minucie gola dla Czechów strzelił Patrik Lacha.

Hiszpanie po raz ostatni na najwyższym stopniu podium ME U-19 stali w 2007 roku. Pięć tygodni temu ich starsi koledzy sięgnęli po złoto w mistrzostwach Europy do lat 21.