McHale sprawdzi Radwańską

Christina McHale będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w 3. rundzie turnieju WTA Tour na twardych kortach w Carlsbad (pula nagród 721 tys. dol). Amerykanka awansowała kosztem Rosjanki Ałły Kudriawcewej, która w drugim secie z powodu zawrotów głowy poddała mecz.
Pierwszego seta McHale wygrała 6:2. Rosjanka skreczowała, gdy w  drugiej partii przegrywała 1:3. Z turnieju z powodów zdrowotnych wycofała się także rodaczka Kudriawcewej, Maria Kirilenko, która z powodu kontuzji biodra nie  przystąpiła do meczu z Austriaczką Tamirą Paszek.

W środę największą niespodzianką było odpadnięcie rozstawionej z  "siódemką" Julii Goerges. Niemka 3:6, 5:7 uległa 18-letniej Amerykance Sloane Stephens, która w Carlsbad gra dzięki "dzikiej karcie" przyznanej przez organizatorów.