Polscy koszykarze bez Gortata przegrywają z Grecją

Polscy koszykarze bez Gortata przegrywają z Grecją

Polscy koszykarze przegrali z Grekami 50:71 (18:19, 5:22, 16:12, 11:18) w pierwszym meczu międzynarodowego turnieju w Rimini. Turniej we Włoszech to kolejny element przygotowań do zbliżających się mistrzostw Europy na Litwie. Kolejnymi rywalami biało-czerwonych w Rimini będą Włosi i Bośniacy. Z tymi pierwszymi podopieczni trenera Alesa Pipana przegrali 7 lipca w Nikozji 72:88.
Polacy we Włoszech występują bez Marcina Gortata, który nie zagra w tym roku w reprezentacji z powodu problemów z ubezpieczeniem koszykarza Phoenix Suns przez polska federację. Do zespołu dołączyli natomiast Szymon Szewczyk i Amerykanin Thomas Kelati. Ten pierwszy miał kłopoty z faulami - już po 16 minutach popełnił je cztery i ostatecznie zszedł z parkietu po piątym przewinieniu, po niespełna 19 minutach gry.

W ME, które w dniach 31 sierpnia - 18 września odbędą się na Litwie, podopieczni Alesa Pipana zmierzą się w grupie A z broniącymi tytułu Hiszpanami, gospodarzami, wicemistrzami świata Turkami, Brytyjczykami i zwycięzcą dodatkowych eliminacji. Turniej będzie także kwalifikacją do przyszłorocznych igrzysk w Londynie.